Magyar Katolikus Lexikon > E > Európai Ökumenikus Fejlesztési Szervezet

Európai Ökumenikus Fejlesztési Szervezet (ang. European Ecumenical Organization for Development, EECOD), 1975-: az →Európa Fejlődését Segítő Katolikus Kezdeményezések Irodája  és a protestáns Egyházért és Társadalomért Európai Ökumenikus Bizottság (European Ecumenical Commission for Church and Society, EECCS) alapította  Fejlesztési Kérdések Közös Akciócsoportja (Joint Task Force on Development Issues, JTF) néven, 1986: ~. - Célja, hogy az eu. egyházak figyelmét fölhívja a gazdaságfejlesztési feladatok jelentőségére, valamint tájékoztatást és egyben véleménynyilvánítási lehetőséget biztosítson számukra az Európai Közösség fejlesztési politikájával kapcsolatban; kapcsolatot építsen a harmadik világ országai felé. Fő témakörei (1991): az Európai Közösség és a harmadik világ mezőgazdaságai; a harmadik világ adóssága; kultúra és fejlődés. Székhelye Brüsszel, Belgium. - Kapcsolatot tart a közös eu-i intézményekkel (Európai Parlament, Európai Tanács, Európai Közösség), a GATT-tal és UNCTAD-dal, továbbá kat., prot. és ökumenikus menekültügyi, fejlesztési, diák- és segélyszervezetekkel. - Tagsága 1991: az Európai Közösség 12 orsz-ában működő kat. →Igazságosság és Béke Bizottságoknak, a prot. nemz. fejlesztési szervezeteknek, valamint 32 missziós szerzetesrendnek a képviselői. - Közleménye negyedévente: Antenna. N.D.

YIO 1991. I:EE6438; 1993. I:469; 1996. I:483.